Loading…

Základné informácie:

Päťdňový zájazd do Lisabonu spojený s celodennou návštevou Sintry, Cabo d´Rocca a celodenným výletom do Fatimy.

LISABON – Biela kráska na rieke Tejo

Lisabon Vás očarí. Už samotná poloha mesta na siedmych pahorkoch a blízko rieky Tejo je ohromujúcim zážitkom. K tomu pridajte rozmanitosť kultúr, uvoľnenú atmosféru, historickú architektúru. Výsledkom je jedno z najpríjemnejších európskych miest. Srdce mesta je široké, jeho bulváre sú obklopené secesnými budovami, mozaikami, chodníkmi a kaviarňami. Pri pohľade od rieky je mesto impresionistickým obrazom v okrových a pastelových farbách, niekedy prerušovaný vežami nespočetných kostolov.

Rámcový program:

1.deň: odlet z Viedne alebo z Budapešti, prílet do Lisabonu, krátka prehliadka, transfer na ubytovanie, oddych, popoludňajšia prechádzka mestom –srdce Lisabonu štvrť Alfama, hrad Castelo de Sao Jorge, najkrajšie námestie Lisabonu Placa do Comercio, možnosť vyvezenia sa výťahom Santa Justa ( podľa návrhu žiaka slávneho staviteľa A. G. Eiffela), prevezieme sa električkou č. 28, zažijeme atmosféru originálnej štrvte Baixa

2.deň: SINTRA a CABO de ROCCA, tzv. „Výlet na koniec sveta“
po raňajkách presun mikrobusom cca 30 km do mestečka Sintra, ktorá sa vďaka svojej polohe neďaleko Lisabonu a dobrým klimatickým podmienkam stala letným sídlom kráľovskej rodiny. Vďaka maurskému hradu, množstvu palácov, záhrad, parkov postavených a vybudovaných v rôznych obdobiach je akoby rozprávkovým mestom. Sintra je aj s priľahlou oblasťou zapísaná do Zoznamu kultúrneho svetového dedičstva UNESCO. Popoludní presun na Koniec sveta „Cabo de Roca“ najzápadnejší cíp Európy s nádhernými výhľadmi, v blízkom mestečku Cascais je možné ochutnať miestne rybie špeciality.

3.deň: Lisabon
po raňajkách presun do štvrte Belém s kláštorom Hieronymov, vrchol manuelskej architektúry s nádhernou krížovou chodbou, Torre de Belém, pôvodne obranná veža stojaca na rieke Tejo odkiaľ sa v 15.storočí vyrážalo na more, Museu da Marinha, múzeum dokumentujúce slávnu éru zámorských objavov, presun do centra, kde navštívime Lisabonskú katedrálu – Sé de Lisboa, národný chrám Pantheón, Museu Nacional de Azulejo s rozsiahlou zbierkou azulejos (dekoratívnych kachličiek), od maurských z 15.storočia až po moderné z 20.storočia, ktorá je umiestnená v priestoroch kláštora Convento da Madre de Deus, počas prechádzky ochutnáme miestne špeciality „Pasteis de Belém“ tortičky a aj preslávené portské v Inštitúte portského vína,

4.deň: FATIMA
Po raňajkách sa mikrobusom presunieme do jedného z najvýznamnejších pútnických miest kresťanského sveta – FATIMA – s veľkou neobarokovou bazilikou, postavenou na počesť zjavenia Panny Márie. Veža baziliky meria 65 m a námestie je dvakrát väčšie ako námestie Sv. Petra v Rím, presun do Batalha ( kráľovský kláštor) , Nazare ( rybárska dedinka) a Obidos ( stredoveká dedinka s úzkymi uličkami, bielymi domčekmi
5.deň : Lisabon, po raňajkách možnosť individuálnej prechádzky po meste „nadýchanie atmosféry“, nákupy. Popoludní presun na letisko, odlet domov

Termín : október resp. november 2018
Cena :
V cene :ubytovanie na 4 noci v 3* hoteli s raňajkami,
:letenky na trase Viedeň- Lisabon-Viedeň resp. Budapešť – Lisabon- Budapešť
:letiskové a bezpečnostné poplatky,
:transfer z/do hotela,
:celodenná návšteva Sintry, Cabo d´Rocca,
:celodenný výlet do Fatimy,
:miestny slovensky/česky hovoriaci sprievodca,
:ochutnávka portského,
:cestovný lístok na električku č. 28
V cene nie je :1-lôžková izba : -€/1 deň
:stravovanie
:lístok MHD ( celodenný 9,-€)
:vstupy
Mosteiro dos Jerónimos 9,- €,
spoločná vstupenka do kláštora a Torre de Belém 13,- €,
intra: zámky Palácio Nacional de Sintra : 12,- € /1 os.
Palacio de Pena : 16,- € /1 os.
kláštor Batalha : 7,-€ /1 os.
kompl. cestovné poistenie:
Typ Komfort : /1 os. (v prípade storna 25 % spoluúčasť klienta),
Typ PLUS : /1 os. ( v prípade storna bez spoluúčasti klienta )

Program je rámcový a môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste.
Letové časy sú určené letovým poriadkom : tam : , späť :
Ubytovanie je možné po 14,00 hod. Do tej doby je možné si na hoteli uschovať batožinu.

V prípade, že nemáte záujem o celodenné výlety ( možnosť individuálneho voľna ) je možné ich odpočítať od celkovej ceny : Sintra : 45,- Eur a Fatima : 56,- Eur.

Kolektív Bella Via

„ČO MUSÍTE VIDIEŤ“ v Lisabone podľa odporúčaní svetových cestovateľských portálov?
Casa dos Bicos – nezvyčajný hrad zo 16. storočia, z jedna z mála stavieb, ktorá prežila zemetrasenie v roku 1755. Pre svoju netradičnú fasádu prezývaný aj dom šípok. Okrem špeciálnych príležitostí nie je jeho interiér verejnosti prístupný.
Gare do Oriente – slávna budova stanice navrhnutá renovovaným španielskym architektom Santiagom Calatravom pri príležitosti výstavy Expo‘98. Preslávila sa svojou ťažkou štruktúrou a konštrukciou pripomínajúcou kosti.
Igreja de Sao Roque – nevýrazná fasáda kostola jezuitov zo 16. storočia skrýva bohatý interiér, zložený z niekoľkých kaplniek. Najextravagantnejšou je kaplnka Jána Krstiteľa (Capela de Sao Joao Baptista). Kúpil ju výstredný portugalský kráľ Dom Joao V. Bola postavená v Ríme, s využitím najdrahších materiálov ako ametyst, alabaster, achát, lapis lazuli a carrarský mramor. Po vysvätení pápežom Benediktom bola kaplnka rozmontovaná a odvezená do Lisabonu.
Museu de Artes Decorativas – brilantné múzeum s výstavou nábytku, textilu, šperkov a porcelánu z 15.- 19. storočia v aristokratickom paláci z 18. storočia. @ | www.fress.pt
Museu do Design – výstavy nábytku a produktového dizajnu od 1930 do súčasnosti. Veľmi zaujímavá je zbierka prác majstrov ako Capelo, Panton, Gehry, Starck, Newson a Eames. Často tu prebiehajú aj výstavy súčasného dizajnu. @ | www.ccb.pt
Museu do Palácio Nacional da Ajuda – veľké neoklasické múzeum na mieste starého kráľovského paláca, zničeného požiarom v roku 1795. Nádherné zariadenie paláca pochádza z roku 1861, od svadby portugalského kráľa Luisa I. s talianskou princeznou.
Museu Nacional do Teatro – na to, aby ste považovali toto múzeum za pozoruhodné o portugalskej dráme nemusíte vedieť vôbec nič. Prekrásna zbierka je zložená z 300 000 kusov kostýmov, scénických modelov, kulís, plagátov, programov, pohľadníc a fotiek. @ | www. museudoteatro.imc-ip.pt
Ponte de Vasco da Gama – most dlhý 17 km, široký 30 metrov; najdlhší v Európe so stĺpmi týčiacimi sa 85 metrov nad hladinu mora. Most by mal vydržať vetry silné 250 km/ h a zemetrasenia 4,5 krát silnejšie ako kalamita z roku 1755.
Torre de Belém – jeden z pokladov štvrte Belém a pamiatka chránená UNESCO. Netradičná stavba, postavená ako pobrežný maják na ochranu mestského prístavu. Stavitelia Diogo a Francisco Arruda postavili pre kráľa Manuela I., prekrásnu budovu plnú rastlinných a morských motívov.
Santa Justa‘s Elevador – výťah navrhnutý v štýle Gustava Eiffela spájajúci centrum mesta so štvrťou Trinidade, položenou o niekoľko metrov vyššie.
Alfama – najstaršia štvrť mesta, s krivolakými uličkami a domami stojacimi tesne vedľa seba. Počas panovania Arabov bola najdôležitejšou časťou mesta, unikátnu atmosféru si zachovala dodnes.
Cristo Rei – socha Ježiša podobná tej v Riu de Janeiro. Stojí v stometrovej výške na protiľahlom brehu rieky Tejo. Výhľad na mesto je ohromujúci.
Mosteiro dos Jerónimos – veľkolepý kláštor postavený v manuelínskom slohu, postavený na počesť zámorských plavieb Vasco da Gama, ktorý tu je pochovaný.

 

 

Máte záujem o bližšie informácie? Napíšte nám.