Sardínia – Určite výborná voľba.

Ostrov – „Karibik Stredomoria“ má nádherné pláže, úžasnú prírodu, tajomnú históriu a jedinečnú kuchyňu. Napriek tomu, že sme v Stredomorí a na ostrove, ryby v minulosti neboli typickou miestnou špecialitou, tou bolo mäso, syry a chlieb. Sardínčania boli pastieri, pred morom mali rešpekt, často totiž od neho prichádzali nepriatelia, či už to boli Féničania, Kartáginci, Saracéni, či Rimania, a preto nepredstavovalo pre nich zdroj lahôdok pre bruško. Nemusíte sa však obávať, o ryby na ostrove nie je núdza a pripravia Vám ich naozaj na mnoho úžasných spôsobov.

Vďaka prísnym zákonom o ochrane prírody nie je možné stavať hotely priamo na pláži a nemali by byť vyššie ako palma. To zaručuje úžasnú symbiózu s prírodou, keď hotely pozostávajú z viacerých jednopodlažných bungalovov nádherne osadených v zátokách a postavených z rovnakého kameňa ako sa nachádza v okolí.
Severu dominuje červená žula v kombinácii s bielym múkovým pieskom a s tyrkysovo sfarbeným morom – krajším ako z fotoshopu.

Výhodou severu je dostupnosť blízkej Korziky, kam sa dostanete po cca 1 hodinovej plavbe loďou.
Tehlovo červené pobrežie Sardínie, tak vystrieda biely vápenec v korzickom mestečku Bonifaccio, ktoré je nazývané aj drahokamom Korziky. Dva ostrovy tak blízko pri sebe a predsa veľmi odlišné.
Ďalšou výhodou je blízkosť národného parku „Arcipelago di La Maddalena“ – súostrovie, z ktorého len hlavný ostrov La Maddalena je trvale obývaný. Máte možnosť prenajať si loď alebo si objednať fakultatívny výlet a objavovať panenské a nedotknuté pláže, kým Vám posádka pripraví chutný obed.
Na západe môžete navštíviť mestečko Alghero, ktoré bolo dlhé roky pod nadvládou Španielov a je prezývané malá Barcelona.

Ostrov leží na križovatke morských ciest, takže bol cieľom a terčom mnohých dobyvateľov : Féničanov, Kartágincov, Rimanov, Francúzov, či Španielov. Každý tu zanechal svoju stopu, odkaz, ale nikomu z nich sa nepodarilo pokoriť tento hrdý národ, ktorý doteraz rozpráva vlastným jazykom, výrazne odlišným od taliančiny.
Ostrov je možné popisovať ešte veľmi dlho.

Keďže je Sardínia taká čarovná, rozhodne odporúčam nezostať na jednom mieste a ostrov prebádať. Z tohto dôvodu sa mi najlepšou voľbou zdá ubytovanie v hoteli s raňajkami alebo v apartmánoch.
Apartmán nemusí znamenať nutnosť varenia, ale je to sloboda, ktorá Vám umožňuje tráviť voľný čas podľa Vašich predstáv.

Raňajkovať môžete ako Taliani v blízkom bare. Pri pulte si vychutnáte capuccino a čerstvo upečené cornetto a zhovorčivému barmanovi odpoviete na zvedavé otázky odkiaľ pochádzate a zároveň si necháte odporučiť reštauráciu s najlepšími cestovinami v okolí. Tie síce varí jeho mama, ale rád Vám určite dá aj iný tip.

Rovnako nie ste viazaní fixným časom večere a ak sa zdržíte na výlete, tak sa môžete napapať na mieste, ktoré Vás práve očarí alebo môžete za „chuťami Sardínie“ večer vyraziť do blízkeho mesta.
Sardínia poteší aj relaxačné typy dovolenkárov. Na ostrove sa nachádzajú špičkové hotely, s veľmi osobným až privátnym servisom, poskytujúcim maximálny luxus.
Na Sardíniu je možné cestovať : letecky z Bratislavy, či Viedne alebo vlastným autom a trajektom.
Na ostrove by ste si určite mali požičať auto a my Vám radi poradíme, ktoré lokality a pláže máte navštíviť.

Všetky uvedené možnosti dovoleniek je možné zakúpiť priamo v našej CK.

Sardínia je :

  • Sen pre milovníkov Slnka
  • Hotspot pre prominentov
  • Raj pre surferov
  • Mekkou pre aktívnych dovolenkárov
  • Balzam na dušu pre naturalistov
  • Zdroj inšpirácie pre kulinárov………………

Je naozaj rozmanitá, jediná, magická a jedinečná.
Ak ju ochutnáte, bude určite patriť k Vašim obľúbeným dovolenkovým destináciám, tak ako je to aj u nás.

 

 

Máte záujem o bližšie informácie? Napíšte nám.