Ayurvéda

Základné informácie:

Detoxikačný pobyt, Redukčný pobyt, Omladzovací pobyt, Imunizačný pobyt, Stress management program, Panchakarma terapia, Špeciálna zdravotná terapia, Jogový a meditačný pobyt, Kombinovaný pobyt
Termín :v príprave

Ayurvéda

Užite si dovolenku s pridanou hodnotou

Už v starovekej Indii, približne 3000 rokov pred n. l.  vznikla perfektná staroveká veda o živote. Liečebný systém, ktorý pomocou poznania životných cyklov v prírode a harmónií so sebou a okolím pomáha dosiahnúť dlhovekosť. Ayurvéda je považovaná za najstarší ucelený liečebný systém na svete a v doslovnom preklade znamená „náuka o živote“. Ayurvéda bola základom rôznych liečebných škôl prírodného lekárstva, a preto ju označujeme za „matku všetkých liečebných systémov“. Pri liečbe využíva očistu, inhaláciu, masáže aj meditáciu..

Základ ayurvédy

Ayurvéda vychádza z filozofického systému sánkhja a náboženských tradícií. Je založená na rokmi overených princípoch, ktoré sú v súlade s prírodnými zákonmi a bola neustále doplňovaná lekármi a školami po celej Indii. Je vedou aj životným štýlom. Zdôrazňuje, že všetky živé aj neživé bytosti v celom vesmíre sú kombináciou piatich nekonečných elementov – zeme, vody, ohňa, vzduchu a éteru. Pokúša sa o nastolenie harmonického vzťahu medzi jednotlivcom a prostredím pomocou základných foriem energie, a tým aj o dosiahnutie vyrovnanosti tela a duše. Nezameriava sa iba na samotné zdravotné problémy, dôraz kladie hlavne na človeka.

Podľa nej má každý z nás vlastnú zmes bioenergií, tzv. dosha – váta, pitta a kapha, ktoré určujú charakter a osobnosť, zároveň aj fyzické vlastnosti a choroby jednotlivca. Dominancia jednej dosha ovplyvňuje naše zdravie. Zdravé telo má všetky dosha v rovnováhe.

Ayurvédou môže túto rovnováhu dosiahnuť takmer každý.

Ayurvédske lekárstvo

Pre ayurvédu je človek nedeliteľný a zároveň prepojený komplex tela, ducha, mysle a životného štýlu. Preto sa snaží preniknúť k jadru problému a lepšie mu porozumieť, odhaliť jeho príčinu.

Moderná ayurvéda je zmesou starých učení mudrcov a odkazu z „božského zdroja“. Používa mnohé terapeutické prostriedky na dosiahnutie zdravia. Hlavným terapeutickým prostriedkom je meditácia a pravidelné praktikovanie jógy pod dohľadom špecialistu na jogu. Práve joga je cestou k dosiahnutiu harmónie tela a orgánov, mysle a ducha prostredníctvom relaxácie. Okrem toho odporúča taktiež dychové cvičenia, procedúry a rôzne bylinné prípravky.

Najdôležitejším aspektom je správne stravovanie. Podľa životných podmienok, či dokonca ročného obdobia odporúča individuálne založenú stravu a životosprávu. Tá pomáha pri vylučovaní nahromadených toxínov z tela. Okrem výživy sem patrí aj výdatný spánok, ktorý dopomáha organizmu k správnemu fungovaniu zmyslov.

Podľa odborníkov, najvhodnejším časom na ayurvédu je obdobie monzúnov, teda október, kedy teplota dosahuje okolo 28°C.

Kolíska ayurvédy

Za kolísku ayurvédskych procedúr sa považuje Kerala v južnej časti Indie. Okrem čajových plantáži alebo jedných z najkrajších pláži, ponúka Kerala špičkových lekárov, školy zamerané na ayurvédu, ale aj rezorty, kde sa tieto ayurvédske procedúry oplatí absolvovať. V porovnaní s ayurvédou na Slovensku, ide o neporovnateľný zážitok plný odpočinku, pestrej indickej stravy a úniku od starostí. Ayurvédske pobyty  ponúkajú nielen oddych na pláži s bielym pieskom, ale aj aktívny pohyb a možnosť fakultatívnych výletov za dobrodružstvom a históriou.

Ponúkame Vám rôzne balíčky :

  • Detoxikačný pobyt
  • Redukčný pobyt
  • Omladzovací pobyt
  • Imunizačný pobyt
  • Stress management program
  • Panchakarma terapia
  • Špeciálna zdravotná terapia
  • Jogový a meditačný pobyt
  • Kombinovaný pobyt

 

Čo Vás čaká

Po vstupnom vyšetrení vám ajurvédsky lekár zostaví program šitý na mieru podľa vašich individuálnych potrieb.
Procedúry sú zamerané na dennú detoxikáciu, liečbu a omladzovanie organizmu veľmi príjemnými ajurvédskymi terapiami, poskytovanú skúsenými terapeutmi v kombinácii s ajurvédskou medicínou na prírodnej báze. Zároveň si môžete každý deň zacvičiť jogu pod vedením odborníka.

Počas celého pobytu máte zabezpečenú celodennú ajurvédsku stravu a pitný režim podľa princípov jednotlivých dóš.

Ayurvédsky pobyt so slovenským sprievodcom:

Poovar Island Resort

V cene : medzinárodná letenka vrátane letiskových poplatkov, ubytovanie na 14 nocí v izbe Ayurveda Village Cottage, plná penzia (ajurvédska vegetariánska strava) vrátane nápojov, denné ajurvédske procedúry, joga, denné konzultácie u ajurvédskeho lekára, transfer letisko -rezort – letisko, asistencia slovensky hovoriacej delegátky počas pobytu, doplatok za jednoložkovú izbu   700 eur

Popis

Iba 30 km (cca 60 min.) od Trivandrumu, hlavného mesta Kéraly, na ostrove neopísateľnej krásy, leží Poovar Island Resort, obklopený kokosovými palmami, nekonečnou zlatou plážou a bujnou vegetáciou. Dostanete sa naň loďkou pozdĺž palmami lemovaných brehov čarovného ramena rieky Poovar. Na tomto rozprávkovom mieste akoby zastal čas. A pri pohľade na modré more, ktoré sa spája so zelenými stojatými vodami, strácajú význam slová ako zhon, stres či tlak.

Loďkou v lagúne ajurvédy

Iba 30 km (cca 60 min.) od Trivandrumu, hlavného mesta Kéraly, na ostrove neopísateľnej krásy, leží Poovar Island Resort, obklopený kokosovými palmami, nekonečnou zlatou plážou a bujnou vegetáciou. Dostanete sa naň loďkou pozdĺž palmami lemovaných brehov čarovného ramena rieky Poovar. Na tomto rozprávkovom mieste akoby zastal čas. A pri pohľade na modré more, ktoré sa spája so zelenými stojatými vodami, strácajú význam slová ako zhon, stres či tlak.

Ubytovanie a vybavenie

Rezort ponúka 52 chatiek, 16 plávajúcich, 12 ajurvédskych, 2 bazény, 2 reštaurácie, zubnú kliniku, knižnicu či konferenčnú miestnosť s kapacitou 250 miest. To všetko sa rozprestiera na rozlohe 10 hektárov. Všetky chatky sú zariadené v tradičnom kéralskom štýle, s písacím stolíkom, kreslami, sociálnym zariadením, telefónom, trezorom a klimatizáciou.

Ajurvéda

Štýlové ajurvéda centrum má 13 terapeutických miestností vybavených všetkým potrebným na tradičné procedúry. Rezort je držiteľom ocenenia Green Leaf. Niektoré z  ponúkaných procedúr:
regeneračná terapia, detoxikačný program, imunizačná terapia, terapia na zvládnutie stresu, redukcia nadváhy, degeneratívne ochorenie kĺbov, joga a meditácie.

Strava

Ayurveda Village je vybavená samostatnou reštauráciou s autentickou ajurvédskou kuchyňou, kladúcou dôraz na prísne požiadavky starých „véd“ tak, aby vyhovovali každému hosťovi.

Nemusíte mať však obavy, aj keď ste ďaleko od svojich domácich dobrôt. Poovar Island Resort ponúka tú najlepšiu stravu.

Voľný čas

Rezort je vyhľadávaný najmä skupinami, a tak voľný čas môžete využiť aj na plážový volejbal, cyklistiku, plavbu po tzv. backwaters (ramenách) alebo na výlety do blízkeho okolia, určite očaria vás napr. Trivandrum (30 km), Kovalam Beach (20 km), Neyyar Dam (39 km), Padmanabhapuram Palace (36 km) či Kanyakumari (72 km).

Pokiaľ netúžite len po dovolenke a regenerácii, ale chcete sa „znova nájsť“, zažiť niečo akoby z inej doby či iného sveta, viac nečakajte. Poovar Island Resort je to správne miesto pre vás.

 

 

Máte záujem o bližšie informácie? Napíšte nám.